Styl je náš rukopis: způsob, jakým vytvoříme svou prezentaci

Nadpis článku je citací vizážisty a fotografa Petra Lukeše.

Nejedná se pouze o oblečení, líčení a dobrý účes. Styl v sobě skrývá také řeč těla, naše názory a postoje. Všechny tyto prvky je třeba sloučit a vytvořit osobitý celek.

Jak vlastně módě vdechnout  život? Najít její opravdovou krásu a zorientovat se v nejasné mapě velkého množství značek i "neznaček." Máme k dispozici nové kolekce během jednoho až dvou měsíců, stejně tak trendy se proměňují ze dne na den. Firmy od sebe navzájem kopírují a mají specialisty na vytváření trendů v průběhu celého roku. Reklamy nás krmí triky na krásu a dokonalost, magazíny uvádějí články s placenými reklamami značek, do podvědomí se nám stále nenápadně podsouvá, co se nám má líbit.

Ještě jste tomuto módním kráteru nepropadli? Nebo v to jen doufáte? Je opravdu těžké udržet si svůj styl. Chvíli si všichni klepou na čelo, když vidí jedince s potrhanými jeany s vysokým pasem a o rok později se v krámu mohou o trend, který odsuzovali, poprat. Je zvláštní, jak silný vliv na nás média a zejména módní blogy mají.

Jakoby se cílem stalo vypadat dobře za každou cenu a být in. Není daleko zajímavější být JINÁ...NESPLYNOUT...NAJÍT SVŮJ STYL.

CORALINE 0080080

Není nic těžkého založit módní značku nebo otevřít butik. Trh je otevřený dovozem z Číny, nalezneme mnoho diskuzí, které přímo radí, jak nakupovat i dovážet. Ovšem postupně nás toto zboží, často označované za butikové utápí. Na ulicích se potkávají stejné styly, totožnosti, osobnosti. A přeci je uvnitř každý jiný. 

„Nepodléhejte trendům. Nenechte módu, aby vás ovládala, rozhodněte se, kdo jste a co chcete vyjádřit tím, jak se oblékáte a jak žijete.“ Gianni Versace

Úžasné je, že máme možnost volby. Pojďme vdechnout módě život a najít svůj styl. Jen ten svůj, nikoho jiného, který bude vyjadřovat naši osobnost, který nás odliší, a ve kterém se především budeme cítit dobře,

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.