KDE SE VZALY KOKTEJLKY A MALÉ ČERNÉ ŠATY

Společenské šaty můžeme snadno rozdělit na večerní, plesové a koktejlové. Nás budou dnes zajímat ty okouzlující "malé černé", ty co na sobě měla Pretty Woman. Často si ve snaze zavděčit firemnímu meetingu pořizujeme tradiční pouzdrové šaty s povzdechem, že se jimi nic nezkazí. Je to veliká pravda, ale na druhou stranu, když už jedny univerzální "pouzdrovky" máme, nehodily by se také jedny šmrncovní koktejlky?

malecerne

Podívejme se rychle zpět do historie. Pojem koktejlky a "malé černé" / little black dress nejsou termíny totožné. V první řadě u jejich zrodu stál vždy jiný návrhář. Kdo jiný by se nebál riskovat a poodhalit nohy, než slavný Christian Dior?

Kdo by dodal ženě na smyslnosti tolik, co okouzlující Coco Chanel? A tak je náš drobný rozdíl ihned na světě. Christian Dior zkrátil délku šatů a vytvořil koktejlky vhodné spíše pro okázalé příležitosti. Krásné koktejlky, co mají mít odhalená ramena a délku ke kolenům. Setkáme se také s hlubokými výstřihy a délkou pod kolena. Tato délka je vhodná zejména při příležitostech slavnostnějšího rázu.

A co malé černé? Těmi jsou opravdu často klasické pouzdrové šaty. Nicméně jsou za ně považovány jakékoliv univerzální šaty, které vezmete na jakoukoliv příležitost. Pro nás jsou to jednoznačně šaty Denny Rose s výraznou aplikací a dlouhým rukávem. Když k nim obujete lodičky, stávají se nebezpečně přitažlivými, kdežto kožená bunda a nízké kotníkové boty vytváří rebelský look.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.